menu click
جستجو

زنگ خطر تولید محصولات فولادی با کیفیت پایین در چین03/20

نویسنده: seavolexuser6 user/دوشنبه, 20 خرداد,1398/دسته ها: خبرها

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

 

به موجب گزارشات منتشره، تولید محصولات فولادی با کیفیت پایین با استفاده از آهن قراضه در چین مجددا" در حال افزایش است و این موضوع موجب افزایش نگرانی در میان فعالان صنعت فولاد در جهان گردیده است.


لازم به ذکر است طی چندین سال گذشته، دولت چین در راستای برنامه کاهش ظرفیت مازاد تولید فولاد در این کشور، اقدام به تعطیلی کارخانجات فولادی در برخی از مناطق این کشور نمود که بطور غیرقانونی اقدام به تولید فولاد غیراستاندارد با استفاده از آهن قراضه می کردند.


ولیکن برخی گزارشات نشان می دهد که به دنبال افزایش قیمت محصولات فولادی و کاهش سخت گیری ها و نظارت ها در این زمینه، تعدادی از این کارخانجات تولیدکننده غیرقانونی فولاد، فعالیت تولید خود را دوباره از سرگرفته اند و لذا فعالان بازار جهانی فولاد بسیار نگران هستند، همانند آنچه که در سالهای قبل اتفاق افتاد، این امر بازار جهانی فولاد و قیمت ها را تحت فشار قرار دهد.


یکی از این گزارشات نشان می دهد که کارخانجات فولادی غیرقانونی در منطقه Сhangzhou چین، واقع در 200 کیلومتری جنوب شانگهای، فعالیت خود را برای تولید سیاه (غیرقانونی) فولاد شروع کرده است و صدای ماشین آلات تولید در کارخانجات این منطقه مجددا" به گوش می رسد.


فعالان بازار فولاد اعتقاد دارند، در صورتیکه جلوی فعالیت این کارخانجات گرفته نشود، طبعا" بازار جهانی فولاد و قیمت ها بشدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. 


Print

تعداد نمایش ها (66)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x