menu click
جستجو

چشم انداز بازار جهانی فولاد 09/03

نویسنده: seavolexuser6 user/یکشنبه, 03 آذر,1398/دسته ها: خبرها

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه


انجمن بین المللی تولیدکنندگان و صادرکنندگان میلگرد(Irepas) در جدیدترین گزارش خود در رابطه با چشم انداز کوتاه مدت بازار فولاد، اعلام نمود که عامل "نبود تقاضا" ثبات قیمت فولاد را تهدید می کند و در نتیجه بر این عقیده است که به دلیل ضعف تقاضای حاکم بر بازار جهانی فولاد، روند صعودی قیمت آهن قراضه و محصولات فولادی نمی تواند خیلی تداوم داشته باشد.


به موجب این گزارش، عوامل مختلفی از قبیل فشارهای ژئوپلیتیکی مثل برگزیت، جنگ تجاری، مقررات جدید در مورد گوگرد سوخت کشتی ها و تاثیر آن بر افزایش کرایه حمل و تشدید رقابت در حال فشار بر بازار فولاد هستد. مازاد عرضه کلیه تولیدات فولادی موجب گردیده است که کشورهای زیادی از جمله اتحادیه اروپا و آمریکا برنامه ها و اقدامات حمایتی وضع نمایند.


هر چند این امیدواری وجود دارد که حصول توافق تجاری بین آمریکا و چین بتواند یک انرژی تازه ای به بازار فولاد تزریق نماید.


در این گزارش اشاره گردیده است که موجودی پایین آهن قراضه در انبارها و اقدام به خرید کارخانجات فولادی برای ذخیره سازی آهن قراضه قبل شروع فصل سرما موجب رشد قیمت ها گردید و قیمت آهن قراضه در اواسط ماه نوامبر سال 2019 نسبت به اواخر ماه سپتامبر در حدود 20 درصد رشد داشته است. Irepas پیش بینی نموده است که قیمت محصولات فولادی طویل هم از روند قیمت آهن قراضه تبعیت نماید، در حالیکه تاکنون این اتفاق نیافتاده است و میزان رشد قیمت میلگرد در مقایسه با آهن قراضه بسیار کمتر بوده است. تولیدکنندگان میلگرد نسبت به افزایش پیشنهادات قیمت خود اقدام نموده اند که عمدتا" مورد قبول خریداران قرار نگرفته است و شرایط تقاضا در بازار فولاد به نحوی نیست که از رشد قیمت ها حمایت نماید.


بر خلاف میلگرد، عملکرد قیمتی بیلت بمراتب بهتر بوده است. چرا که با رشد قیمت آهن قراضه، برخی از خریداران ترجیح دادند که خرید بیلت خود را افزایش دهند.


در این گزارش،Irepas نسبت به چشم انداز بازار ورق در مقایسه با میلگرد خوشبین تر هست. این خوشبینی به علت  رشد فعالیت صنعتی آلمان و برخی از کشورهای اروپایی بوده است. هر چند هنوز عدم اطمینان زیادی در این رابطه وجود دارد.


در مجموع، به عقیده Irepas، چشم انداز بازار فولاد به دلیل نبود تقاضا مبهم بوده و خوب نیست  و چالش ها در این بازار ادامه خواهد یافت.   

Print

تعداد نمایش ها (184)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x