menu click
جستجو

چشم انداز منفی بازار جهاني فولاد07/16

نویسنده: seavolexuser6 user/ﺳﻪشنبه, 16 مهر,1398/دسته ها: خبرها

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه


بررسی وضعیت بازار جهانی فولاد نشان می دهد که در حال حاضر تولیدکنندگان فولاد در اغلب مناطق دنیا شرایط بسیار سختی را سپری می نمایند. بازار جهانی فولاد، مدتهاست که از ضعف مزمن تقاضا رنج می برد و قیمت فولاد نیمه تمام و محصولات فولادی برای هفته های متمادی است که از روند کاهشی برخوردار می باشد و قیمت های معاملاتی اغلب محصولات فولادی به کمترین حد طی حدود سه سال اخیر رسیده است.

گزارشات موجود نشان می دهد که به دلیل عدم صرفه اقتصادی تولید فولاد در سطح قیمت های فعلی برای تعدادی از کارخانجات فولادی، این کارخانجات در حال بررسی کاهش حجم تولید فولاد خود هستند.

کمیته فولاد سازمان بین المللی توسعه و همکاری های اقتصادی (OECD) با اشاره به پیش بینی کندی رشد اقتصاد جهانی در سال 2019 و 2020، تنش های تجاری و تعرفه ای و کاهش سرمایه گذاری ها، اعتقاد دارد که  چشم انداز مبهم و کم نوری برای بازار جهانی فولاد مورد انتظار می باشد.

کاهش قیمت فولاد و قیمت بالای مواد اولیه تولید، حاشیه سود تولیدکنندگان فولاد را تحت فشار قرار داده است، در حالیکه تولید فولاد خام در طی مدت زمان سپری شده از سال 2019 رو به افزایش بوده است. ظرفیت تولید فولاد هم در سال 2019 رو به افزایش بوده است و میزان عرضه مازاد فولاد هم تشدید گردید و فاصله بین ظرفیت تولید و میزان تولید به سطح 440 میلیون تن در شش ماهه نخست سال 2019 رسیده است. OECD  انتظار دارد که ظرفیت تولید فولاد در جهان در سالهای 22-2020 معادل 2 تا 3 درصد افزایش یابد، در حالیکه میزان تجارت فولاد رشد منفی داشته است.

سازمان مزبور در مورد کاهش سرمایه گذاری های برون مرزی نیز اطهار نگرانی نموده است و توصیه اکیدا دارد که باید سوبسید ها توسط کشورها برداشته شود تا کارخانجات ناکارآمد از بازار خارج گردند.

Print

تعداد نمایش ها (134)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x